Cursevo
Inscrie-te acum la curs

Cariere la Cursevo

Te asteptam sa redefinim impreuna experienta invatarii!

La Cursevo, redefinim experienta învătării! Iar pentru asta, investim pasiune și creativitate în toate proiectele noastre.

Reușim astfel să creăm o experientă neconventională și eficientă de învătare a limbii engleze și a limbii germane pentru cursantii noștri de toate vârstele.

Nu este o misiune ușoară, dar satisfactiile sunt foarte mari!

Dacă îti dorești să faci parte din echipa noastră de profesori, urmărește periodic site-ul nostru unde vom anunta posturile vacante! De asemenea, posturile vacante vor fi anuntate și pe blogul Cursevo.

Urmărește-ne si vom redefini impreuna experienta invatarii!

Joburi disponibile

  • Profesor limba englezaDetalii

    Candidatul ideal:

    Cerinte pe care trebuie sa le indeplineasca Candidatul ideal pentru pozitia de profesor de limba engleza:

    Professional Skills:

    • cunostinte temeinice de limba engleza - fluenta si pronuntie aproape de nivelul nativ
    • cunostinte de fonetica a limbii engleze (constituie un avantaj)
    • experienta de lucru cu copii si adulti si capacitate de a sustine cursuri cu interactiune intre cursanti
    • studii superioare
    • diploma de formator

    Soft skills:

    • disponibilitate pentru a invata o alta metoda de predare şi dorinta de perfecţionare continuă;
    • răbdare, pasiune pentru activitatea de predare;
    • capacitatea de adaptare la tipologii diferite de invatare;
    • creativitate si gandire neconventionala;
    • persoană organizată, implicată, punctuală

    Descrierea jobului:

    Responsabilitatile jobului:

    • pregatirea si predarea cursurilor conform cerintelor stabilite de Centrul Cursevo;
    • pregatirea materialelor sumplimentare in functie de nevoile de invatare ale cursantilor
    • obtinerea permanenta a feedback-ului cursantilor
    • urmarirea si documentarea progresului cursantilor

    Beneficii:

    • training in metoda Silent Way (metoda aplicata la Cursevo);
    • sansa de a evolua atat profesional, cat pe planul dezvoltarii personale;
    • remuneratie motivanta.
    CV-urile pot fi trimise apasand butonul "Incarca CV" sau la adresa de e-mail: office@cursevo.ro.
  • Profesor limba germanaDetalii
    Momentan nu exista niciun post disponibil.
  • Profesor limba romanaDetalii
  • ReceptionerDetalii

Silent Way sau drumul cel mai scurt pentru tine spre engleza si germana vorbite!

Ti-am starnit curiozitatea?

Haideti sa vedem ce inseamna Silent Way.

Si ce, din fericire, nu este!

Descopera metoda